Kollarda Kaşıntı ve Kabarma Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024

Kollarda Kaşıntı ve Kabarma Belirtileri ve Tedavisi

Kollarda kaşıntı ve kabarma, birçok insanın şikâyet ettiği ve son derece rahatsız bir durum olan kaşıntılar ciltte kabarmalara sebep olabilir.

Kollarda meydana gelen kaşıntı ve kabarmalar birçok sebepten dolayı olabilir. Deri hastalıkları, iç hastalıklar, fiziksel etkenlerin yanında psikolojik etkenler kaşıntı ve kabarmaların nedenleri olabilir. Kollarda meydana gelen kaşıntılarda kabarmanın atmaması açısından kollarımızı kaşımamaya özen göstermeliyiz. Kollarda kaşıntı ve kabarma sonucu deri dökülmeleri de görülebilir. Bütün bu durumların yanı sıra mevsim değişikliğine bağlı olarak da kaşıntı ve kabarma yaşanabilir.

Kollarda oluşan kaşıntı ve kabarmalara çok fazla dokunulmamalı ve doktora danışmadan hiçbir ilaç ya da merhem kullanılmamalıdır.

Ancak doktorun tavsiye ettiği ilaçları kullanarak kaşıntılar ve kabarmaların oluşumu engellenip rahatlama sağlanabilir.

Cildimizi kaşıntı ve kabarmalardan korunmak için cilt dokularımız çok hassas olduğundan doğal içeriklere sahip olan ürünler kullanılmalı güneş ve nem faktörüne önem vermeliyiz.

Kollarda Kaşıntı ve Kabarma Yorumları

soru

meryem duman

22 Mayıs 2024 Çarşamba

Hocam vucudumda kaşıntı kollarımda kaşıntı kabarma oluştu nedenleri ne ola bilir

Cevap yaz
cevap

İnşirak

22 Mayıs 2024 Çarşamba

Merhabalar. Meryem Hanım. Kollarda oluşan kaşıntı ve kabarmalar birçok nedenden kaynaklanabilir. Deri hastalıkları, iç hastalıklar, fiziksel etkenlerin yanında psikolojik etkenler kaşıntı ve kabarmaların sebepleri olabilir. Kollarda meydana gelen kaşıntılarda kabarmanın artmaması için kollarınızı fazla kaşımamaya özen göstermelisiniz. Kollarda kaşıntı ve kabarmalar sonucunda deride dökülmeler de meydana gelebilir. İyi günler dilerim.

cevap

Altemur

22 Mayıs 2024 Çarşamba

Merhaba, meryem hanım büyük ihtimalle sizin vücudunuzun birşeye alerjisi var yada toza karşı bunun için doktora gitmelisiniz.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Avuç İçi Kaşıntısı Belirtisi ve Tedavisi

Avuç İçi Kaşıntısı Belirtisi ve Tedavisi

Güncel

Boğazda Kaşıntı Belirtileri ve Tedavisi

Boğazda Kaşıntı Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Rahim İçi Kaşıntı Neden Oluşur?

Rahim İçi Kaşıntı Neden Oluşur?